kulturaogólne

Wystawa „Felix Cassubia. Òd Gduńska tu – jaż do Roztoczi bróm!” w Wierzchucinie

W poniedziałek w Domu Ludowym w Wierzchucinie odbyło się uroczyste otwarcie wystawy zatytułowanej „Felix Cassubia. Òd Gduńska tu – jaż do Roztoczi bróm!”. Wśród obecnych gości znaleźli się Senator Sławomir Rybicki, senator Kazimierz Plocke, Dyrektor KCK w Krokowej, Krzysztof Obszyński, ZKP Krokowa, ZKP Wierzchucino, sołtys Wierzchucina oraz radny Wierzchucina.

Wystawa „Felix Cassubia. Òd Gduńska tu – jaż do Roztoczi bróm!” jest niezwykle istotnym wydarzeniem kulturalnym, które ma na celu przedstawienie historii i bogatej kultury Kaszub. To inicjatywa Senatora Kazimierza Kleiny, przewodniczącego Kaszubskiego Zespołu Parlamentarnego, który wraz z partnerami przygotował to wyjątkowe wydarzenie.

Ekspozycja została stworzona we współpracy z Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie, Muzeum Kaszubskim im. Franciszka Tredera w Kartuzach oraz Kaszubskim Forum Kultury. To połączenie sił instytucji kulturalnych o znaczeniu regionalnym i ogólnopolskim zapewniło, że wystawa ta jest niezwykle kompleksowym i interesującym przeglądem kultury kaszubskiej.

Warto również wspomnieć, że wystawa będzie dostępna dla wszystkich zainteresowanych mieszkańców i turystów do 1 października. Oglądanie ekspozycji jest możliwe codziennie, również w weekend, w godzinach od 16:00 do 17:00, a wstęp bezpłatny.

Nadchodzące wydarzenia