kulturaogólne

“Kultura przestrzenią dla inspiracji”- wyjazd do Teatru Muzycznego

Krokowskie Centrum Kultury w Krokowej organizuje 2 bezpłatne wyjazdy do Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej  w Gdyni na spektakle „Something Rotten” oraz „Hairspray” w ramach projektu „Kultura przestrzenią dla inspiracji”.  Skorzystać z tej oferty mogą wyłącznie dorośli mieszkańcy gminy Krokowa.

Ze względu na ograniczoną ilość biletów prowadzimy zapisy na jeden wybrany spektakl muzyczny –  wyłącznie pod nr tel. 733 317 775 (od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 -15:00).

Miejsce zbiórki – parking przed budynkiem Urzędu Gminy Krokowa, godz. 17:00. Zapewniamy transport do Teatru oraz powrót (bezpłatnie). Spektakle zaczynają się o godz. 19:00, powrót do Krokowej przewidujemy na około godz. 23:00

Projekt „Kultura przestrzenią dla inspiracji”  dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

———————————————————————————————–

Prosimy o zapoznanie się repertuarem i wybranie jednego spektaklu:

14.10.2023 godz. 19:00 (sobota) „SOMETHING ROTTEN, czyli coś się psuje”

Musical Something Rotten!, komediowa sensacja z 2015 roku, opowiada o przygodach dwóch braci Spodek (the Bottom Brothers), którzy usiłują zrobić karierę na scenie teatralnej w 1595 roku (musical napisali prawdziwi bracia Kikrpatrick). Niestety, nadziewają się prosto na cieszącego się ogromną popularnością Szekspira, więc ich szanse w show-businessie nie wyglądają zbyt optymistycznie… Szekspirowski musical braci Kirkpatrick łączy w sobie absurdy Monty Pythona z humorem Mela Brooksa. Polski przekład: Daniel Wyszogrodzki

Duża Scena

Czas trwania: 2 godz. 50 min. (w tym przerwa)

Preferencje wiekowe: 13+

Z napisami w języku angielskim/with english subtitles

——————————————————————————————

21.10.2023 godz. 19:00  (sobota) „HAIRSPRAY” THE BROADWAY MUSICAL

Przeznaczeniem Tracy Turnblad jest taniec. Całe szczęście, że jej popisami zachwyca się autor znanego w dzielnicy telewizyjnego show. Na przekór zazdrosnym wyznawcom idealnych sylwetek i jedności rasowej, puszysta nastolatka wraz z grupą przyjaciół przeżywa amerykańską przygodę w stylu szalonych lat 60. Broadway’owski musical zdobył wiele nagród Tony i zachwyca Was na gdyńskiej scenie muzycznej. Dzień dobry Baltimore!

Duża Scena

Z napisami w języku angielskim/With english subtitles

Czas trwania: 2 h 40 min (jedna przerwa)

Preferencje wiekowe: 12+

W spektaklu wykorzystywane są efekty pirotechniczne.

Nadchodzące wydarzenia