Rzeka Piaśnica

 

Rzeka Piaśnica ma swoje źródło w Puszczy Darżlubskiej w okolicy Małej Piaśnicy. Rzeka Piaśnica wpada do Jeziora Żarnowieckiego w pobliżu Elektrowni Wodnej w Czymanowie i uchodzi z niego między Żarnowcem, a Wierzchucinem. Ujście rzeki z jeziora jest popularnym miejscem startu dla wielu spływów kajakowych.

Ten piękny około morski szlak wodny jest wprost stworzony dla początkujących kajakarzy. Śmiało można na nim zaplanować spływy dla całej rodziny.

Piaśnica jest prawdziwym skarbem pomorskich rzek pod względem czystości wody, a otaczający krajobraz nie ma sobie równych. Rzeka ogrodzona wysokim na trzy metry trzcinami wije się i „cichutko” biegnie pośród łąk, na których dostrzec można mnóstwo zwierząt. Rzeka Piaśnica przepływa przez rezerwat „Piaśnickie Łąki”, jest to część Nadmorskiego Parku Krajobrazowego, którego całe bogactwo zawiera się w lasach dębowo – brzozowych, licznych łąkach, a także przebogatej faunie.

 

To rzeka przyjazna dla rodzin z dziećmi o bardzo spokojnym nurcie, różnica poziomów pomiędzy jeziorem Żarnowieckim a Bałtykiem wynosi tylko 1 metr ….  Miejsce wodowania kajaków w bazie, to już naturalne koryto rzeki z jej meandrami, pamiętajmy bowiem-pierwsze 400 metrów rzeki od jazu jeziora ,to teren przekształcony rzeką człowieka o stromym betonowym brzegu … (oczywiście istnieje możliwość podpłynięcia do jazu jeziora).

Trasa spływu  Piaśnicą na Dębki ,to atrakcja dla każdego, pozbawiona przeszkód bez utrudnień! Kajaki w Dębkach to miły wypoczynek w kontakcie z przyrodą !

Nadchodzące wydarzenia