CYKLO Krokowa – wyścig szosowy rozgrywany w ramach ENERGA Cyklo Cup 2019

Przypominamy, że na wyścig CYKLO Krokowa – drugi wyścig z serii Energa Cyklo Cup zapraszamy 12 maja 2019

Jak wystartować / kiedy odebrać pakiet / zapisać się?

Start w wyścigu z serii Cyklo nie wymaga szczególnych zabiegów. Trzeba pamiętać o trzech podstawowych krokach:

  • Wykup swój pakiet startowy z możliwie dużym wyprzedzeniem. Wszystkie czynności wykonasz nie wstając od komputera. Pakiet kupisz także bezpośrednio przed startem w Biurze Imprezy, ale zalecamy nie pozostawianie formalności na ostatnią chwilę. Wcześniejszy zakup to niższy koszt oraz spokojna głowa w dniu startu.
  • Potwierdź swój start w Biurze Imprezy – odbierzesz swój numer i chip do pomiaru czasu oraz pozostałe składowe pakietu startowego.
  • Otrzymany numer startowy oraz chip zamontuj zgodnie z instrukcjami przedstawionymi na poniższych infografikach. Pamiętaj, że w części wyścigów obowiązują sektory startowe. Sprawdź lokalizację swojego sektora na planie Miasteczka Imprezy.

Kto może wystartować?

Odpowiedź brzmi – każdy. Cyklo SZOSA to impreza przeznaczona dla wszystkich posiadaczy dwóch kółek. Przygotowujemy trasy o bardzo różnym stopniu trudności, aby każdy znalazł odpowiednią dla siebie opcję. Zawodników o mniejszym stopniu zaawansowania zapraszamy na „Małą Pętlę” gdzie do pokonania będą dwa okrążenia z dwukrotnym podjazdem pod zbiornik Żarnowiecki. Bardziej zaawansowani kolarze mogą zmierzyć się z trasą 92 km – czyli 4 okrążeniami.

 

Czy uczestnicy muszą mieć rowery szosowe?

Absolutnie nie ma takiego wymogu. Na dystansie „Małej Pętli” każdy może startować na rowerze, jaki posiada i na jakim jeździ na co dzień, bez względu na to czy jest to rower miejski, mtb, trekkingowy czy szosowy. Rower musi być sprawny i wyposażony w dwa hamulce.

Wybór dystansu „Duża Pętla” sugerowalibyśmy zawodnikom, którzy posiadają rower szosowy – zwgl. na długość trasy, przewyższenia i limit czasu, który obowiązuje na tym dystansie.

Obowiązkowym wyposażeniem jest oczywiście również kask. Szczegóły zasad dot. startu znajdują się w regulaminie imprezy w paragrafie 8 Uczestnictwo.

Patronat Ambasadora Francji

Całość serii Cyklo SZOSA jest w roku 2018 objęta Patronatem Ambasadora Republiki Francuskiej.

Zwycięzcy poszczególnych imprez otrzymają koszulki: niebieską, białą, czerwoną oraz trójkolorową!

 

Regulamin: REGULAMIN-CYKLOKrokowa2019

 

Pętla 20 km

Trasa składa się z pętli o długości 20 km.

Dla krótszego dystansu pokonywana jest dwukrotnie (40 km), dłuższy oznacza 4 przejazdy (80 km).

 

CYKLO Krokowa to nowa pozycja w kalendarzu ENERGA CYKLO CUP, jednak 20 kilometrowa pętla jest dobrze znana miłośnikom kolarstwa szosowego na północy. Przypomnimy, że to tutaj w sezonie 2017 odbywały się Mistrzostwa Polski i to dokładnie na tej trasie rywalizowali uczestnicy młodszych kategorii wiekowych podczas wyścigu ze startu wspólnego.

Można powiedzieć, że to właśnie na podjeździe pod Sobieńczyce Michał Kwiatkowski odebrał tytuł Mistrza Polski Maciejowi Bodnarowi podczas indywidualnej jazdy na czas.

Runda jest niemal lustrzanym odbiciem tej po drugiej stronie Jeziora Żarnowieckiego, zasadniczą różnicą jest usytuowanie mety. Od szczytu w Sobieńczycach mamy jeszcze niecałe 5 km wcale nie prostej ale lekko pagórkowatej i prawie zawsze wietrzej drogi do mety w samym sercu Krokowej. Podjazd nie jest tak wymagający jak ten po drugiej stronie jeziora, jednak też „trzyma” i dokonuje selekcji już na pierwszej pętli, zwłaszcza jego końcowe metry pokazują znaczne stopnie przewyższenia.