kultura

Zajęcia w świetlicach.

W pierwszym kwartale tego roku Krokowskie Centrum Kultury w Krokowej podpisało z firmą PGE EJ 1 Sp. z o.o. umowę w ramach Programu Wsparcia Rozwoju Gmin Lokalizacyjnych, na realizację dużego projektu pod nazwą: „Nasza energia – działania edukacyjne z elementami wiedzy o energetyce jądrowej, wspierające rozwój mieszkańców Gminy Krokowa ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży. To bardzo złożony projekt i prowadzony na szeroką skalę. Motywem przewodnim, jest szeroko pojmowana energia, którą można zobaczyć,  o której można przeczytać, ale którą można także wydobyć podczas zajęć zorganizowanych przez KCK w Krokowej dla dzieci i młodzieży. Projekt z racji swojej zakresu podzielono na dwa moduły.

Pierwszy, główny moduł obejmował dofinansowanie zajęcia edukacyjnych w 14 świetlicach i niezbędne doposażenie tych miejsc. Drugi obejmował warsztaty fotograficzne.

Dzięki wsparciu do tej pory w 14 obiektach na w miejscowościach: Sławoszyno,  Minkowice, Odargowo, Brzyno, Jeldzino, Białogóra, Krokowa, Lisewo, Prusewo, Lubkowo, Świecino, Połchówko, Parszkowo, Tyłowo odbywały się różnorodne zajęcia. Od zajęć ogólnorozwojowych dla najmłodszych, po naukę gry na instrumentach i naukę baletu. Możliwym było zakupienie, nie tylko podstawowych materiałów do pracy z dziećmi ale także, co szczególnie cieszy wszystkich mieszkańców, w świetlicach pojawiły się projektory, rzutniki, komputery, telewizory. Jest to bardzo istotne doposażenie, które przy postępującej technologii, ma bezpośredni wpływ na możliwości prowadzenia ciekawszych zajęć i rozwijania sposobów pracy z dziećmi.

Ponadto dzięki współpracy ze szkołami z terenu gminy, KCK w Krokowej realizuje także bezpłatne warsztaty fotograficzne dla dzieci i młodzieży, które są szansą do utworzenia  pierwszego kółka fotograficznego.

Do końca roku zrealizowanych zostanie blisko 2000 godzin zajęć i spotkań w ramach projektu, w tym także ciekawe, warsztatowe, interaktywne spotkania z ekspertem, poświęcone zagadnieniom energetycznym. Zajęcia na terenach wiejskich są często jedyną alternatywą dla spędzania wolnego czasu, dlatego tak ważne jest wspieranie, rozwijanie różnych form zabawy i edukacji, tworzenie więzi wśród dzieci i młodzieży w miejscach, w których mieszkają.

Realizacja tak dużego projektu nie była możliwa bez wsparcia spółki PGE EJ.

 

Nadchodzące wydarzenia