kulturaogólne

Wernisaż Ogólnopolskiego pleneru Stowarzyszenia Marynistów Polskich w Dębkach

Z przyjemnością informujemy, że w dn. 28.06.2024r. odbył się wernisaż Ogólnopolskiego pleneru Stowarzyszenia Marynistów Polskich dla artystów malarzy i rzeźbiarzy z różnych stron Polski a zwłaszcza dla członków nowo założonego oddziału Żuławy. Plener odbywał się po raz 10 w Dębkach, komisarzem działań artystycznych i opiekunem była Ewa Dworzańska, która od wielu lat organizuje plenery i warsztaty marynistyczne w Dębkach a także w innych miejscach kraju.

“Plener spowodował poznanie wielu artystów ich twórczości, którzy poświęcili wiele dni na pokazanie swoich umiejętności artystycznych, prace były zróżnicowane pod względem stylu i tematyki. Nasi uczestnicy wykazali się ogromnym zaangażowaniem i pasją w swojej pracy.

Zgodnie z tradycją kolejny raz artyści prezentowali prace o tematyce marynistycznej i nie tylko, popularyzacja sztuki realistycznej, abstrakcji sugerując pejzaż lub martwą naturę.

Należy podkreślić, że Stowarzyszenie Marynistów Polskich powstało z utworzonego w 1957r Klubu Marynistów a ten się przekształcił w 1968 w Stowarzyszenie które działa ,zrzesza wielu artystów i twórców kultury, pisarzy, publicystów, plastyków, fotografików, filmowców, muzyków. Należeli do nas znani artyści Mokwa, Suchanek, znani politycy ambasador Wawrzyniak ,dyr. Muzeum Azji i Pacyfiku, żeglarz K. Baranowski. Plener odbywa się w okresie Krajowych Dni Morza, propaguje piękno przyrody i wrażliwość na sprawy ludzkie. W tym roku 100 lat obchodzi czasopismo Morze, z którym współpracujemy, w maju odbyła się wystawa nawiązująca do wspólnych działań w Klubie Garnizonowym w Warszawie. W Warszawie jest również siedziba Zarządu Głównego w Ministerstwie Infrastruktury.

Dziękuję wszystkim, którzy przybyli na nasz wernisaż ,który odbył się pod Rybaczówką w Dębkach, a w szczególności Dyrekcji i pracownikom KCK w Krokowej”. Ewa Dworzańska

Gmina Krokowa

Krokowskie Centrum Kultury w Krokowej

Nadchodzące wydarzenia