Wakacje na sportowo w Gminie Krokowa

„Wakacje na sportowo w Gminie Krokowa” to cykl imprez promujących aktywny sposób spędzania  czasu wolnego. Wystartowaliśmy już w czerwcu. Gmina Krokowa gościła zawodników biorących udział w biegowym Grand Prix Powiatu Puckiego. Trasa została wyznaczona po terenach parkowych Zamku w Krokowej, łąk krokowsko – lisewskich oraz Sowiego Jaru. Młodsi zawodnicy w kategorii do 15 lat mieli do pokonania trasę o długości niespełna 2,5km, natomiast grupa kobiet oraz mężczyzn 5km.

Dalsza część sezonu to wspólna zabawa na plażach w miejscowościach nadmorskich.  Pierwszy raz w Dębkach rozegraliśmy turniej w plażowe ringo. Ta z pozoru prosta gra polegająca na rzucaniu i łapaniu „gumowego kółka” przyniosła wiele emocji szczególnie najmłodszym uczestnikom.

Z okazji obchodzonych w lipcu Dni Gminy Krokowa na amatorów aktywnego wypoczynku czekały liczne atrakcje. Od rana miłośnicy biegania mogli zmierzyć się z dwoma trasami.  Z Karwieńskich Błot Drugich można było przebiec się plażą na dystansie 5km, a z Białogóry trasą leśną  pokonać 10 km. Meta obu biegów była w Dębkach. Tu również w dalszej części dnia rozgrywany był turniej siatkówki plażowej. Pomimo silnego wiatru, który „płatał figle” podczas meczy, rywalizacja była zacięta. Akcje zawodników nie odbiegały chwilami od tych widzianych w telewizji.

W kolejnych weekendach jak zawsze dużą frekwencją cieszyły się nasze pikniki biegowe w Dębkach oraz Karwieńskich Błotach. Jedynie w Białogórze pogoda nie była łaskawa i impreza się nie odbyła. Ta z pozoru prosta zabawa biegowa polega na tym, aby jak najszybciej przebiec trasę wyznaczoną po plaży oraz w morzu. Dystans niewielki bo to jedynie ok. 100m, ale ze względu na zróżnicowanie podłoża, bardzo wyczerpująca. Startują zarówno dzieci jak i dorośli, a poziom emocji sięga zenitu.

Od kilku sezonów również rozgrywana na plaży piłka nożna cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Nawet w trakcie trwania turnieju podchodzą kolejne zespoły i proszą o możliwość dopisania się. W tym roku pomimo burzowej pogody, która przerywała rozgrywki, zaangażowania i emocji nie brakowało. Wysoka kultura oraz umiejętności techniczne sprawiają, że licznie dopingująca publiczność mogła być zadowolona z poziomu rozgrywek.

Dla amatorów wycieczek rowerowych oraz historii Polski z okazji 100 lecia odzyskania niepodległości przygotowaliśmy dwukrotnie rajd rowerowy szlakiem granicy państwa. To właśnie na terenach dzisiejszej Gminy Krokowa przebiegała granica w XX-leciu międzywojennym. Trasa rozpoczynała się w Dębkach i prowadziła do Lubkowa-Brzyna-Wierzchucina-Białogóry. Rowerzyści mogli poznać Naszą Gminę pod katem osobliwości przyrodniczo-historycznych, które na naszych terenach są bardzo bogate.

Cała akcja  „Wakacje na sportowo w Gminie Krokowa” nie odbyłaby się gdyby nie zaangażowanie Krokowskiego Centrum Kultury w Krokowej, które odpowiedzialne było za organizację poszczególnych imprez oraz ufundowało nagrody dla rywalizujących zawodników.

 

Ze sportowym pozdrowieniem – Adam Centkowski.