kulturaogólne

Krokowskie Centrum Kultury pozyskało trzy granty w programie „WzMOCnij swoje Otoczenie”!

Miło nam poinformować, że Krokowskie Centrum Kultury w Krokowej znalazło się liście laureatów tegorocznej edycji dobrosąsiedzkiego programu „WzMOCnij swoje Otoczenie” organizowanego przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne. W ramach nagrodzonych projektów nasze Centrum doposaży plac zabaw w Wierzchucinie w nowe sprzęty, zmodernizuje siłownię zewnętrzną w Jeldzinie i wyremontuje kuchnię w świetlicy w Brzynie.   

Przeprowadzona przez nasze Centrum modernizacja siłowni na świeżym powietrzu w Jeldzinie będzie polegała na montażu dodatkowych elementów m.in.: wahadła, biegacza, twistera, orbitreka, wioślarza, prasy nożnej, drabinki, ławki do ćwiczeń mięśni ud i brzucha. Zwiększy to atrakcyjność przestrzeni publicznej wokół świetlicy wiejskiej w Jeldzinie a mieszkańcy zyskają nowe możliwości treningu na zewnątrz.

Plac zabaw w Wierzchucinie również czeka modernizacja. Zakupiony zostanie metalowy zestaw zabawowy, dzięki czemu plac stanie się bardziej atrakcyjnym i bezpieczniejszym miejscem wypoczynku i rekreacji dla młodszych i starszych dzieci.

Świetlica wiejska w Brzynie natomiast pełni funkcję ośrodka kultury, w którym organizowane są wydarzenia łączące mieszkańców sołectwa. Jest też siedzibą prężnie działającego Koła Gospodyń Wiejskich. Dzięki dofinansowaniu przeprowadzimy kapitalny remont kuchni w świetlicy, co podniesie komfort organizowanych w niej spotkań.

Program „WzMOCnij swoje otoczenie”, w ramach którego dostaliśmy dofinansowanie, to inicjatywa Polskich Sieci Elektroenergetycznych – krajowego operatora systemu przesyłowego. Jego celem jest wyłonienie najlepszych projektów związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury, poprawą bezpieczeństwa, aktywizacją życia społecznego i kulturalnego oraz finansowe wsparcie w ich wdrożeniu. Program jest skierowany do gmin, na terenie których jest zlokalizowana lub budowana infrastruktura przesyłowa. Dzięki tej inwestycji zwiększy się niezawodność i bezpieczeństwo dostaw energii w okolicy.

Więcej informacji o działalności organizatora programu dostępnych jest na stronie https://raport.pse.pl/ i www.wzmocnijotoczenie.pl

   

Nadchodzące wydarzenia