III Igrzyska Przedszkolaków w Wierzchucinie

Przedszkolaki z Gminy Krokowa  stanęły do rywalizacji w III edycji Igrzysk Przedszkolaków, które odbyły się na orliku w Wierzchucinie. W igrzyskach udział wzięło sześć przedszkoli. Na początku jak przystało, otwarciu igrzysk towarzyszył przemarsz reprezentacji przedszkolnych. Celem tego wydarzenia jest zachęcanie dzieci do aktywności fizycznej, kształtowanie umiejętności współdziałania i komunikowania się w grupie, wzbogacenie przeżyć poprzez współzawodnictwo z dziećmi z innych przedszkoli, z zachowaniem zasad fair-play.

Maluchy, rywalizowały ze sobą w  siedmiu konkurencjach sprawnościowych, a z trybun głośno dopingowali ich koledzy oraz koleżanki. Kibice również mogli wykazać się sprawnością fizyczną na przygotowanym torze przeszkód.

W czasie imprezy dla wszystkich uczestników czekała pyszna drożdżówka upieczona przez panie kucharki z miejscowej szkoły.

Wszyscy zawodnicy otrzymali, pamiątkowe medale, które wręczył wójt Gminy Krokowa pan Adam Śliwicki oraz pan Henryk Struk. Na zakończenie zaproszono chętnych na ciepły posiłek do stołówki szkolnej.

Dziękujemy Wójtowi Gminy Krokowa, Krokowskiemu Centrum Kultury, instruktorom kompleksu sportowego Orlik, pracownikom szkoły za pomoc w organizacji przedsięwzięcia oraz nauczycielom, dyrektorom przedszkoli, oddziałów przedszkolnych za przygotowanie dzieci do naszej, sportowej zabawy.

Do zobaczenia za rok.

Bartosz Pipka