III Gminne mini-Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2017

 

To były pełne uśmiechu, trudu, wylanego potu, ale i radości z kibicowania oraz gry w piłkę nożną mini-Mistrzostwa Europy. Pierwszego czerwca na kompleksie boisk sportowych Orlik w Wierzchucinie odbyły się III Gminne mini-Mistrzostwa Europy z udziałem sześciu zespołów.

Każdy chciał być jak Robert Lewandowski, Thomas Muller, Lionel Messi czy Cristiano Ronaldo i zagrać w Mistrzostwach Europy. To marzenie wielu młodych chłopców i dziewczynek. Potrzeba do tego jednak wiele lat ciężkiej pracy, umiejętności i talentu. Smak Mistrzostw Europy można było poczuć w Wierzchucinie podczas zorganizowanego w miniony czwartek III turnieju mini-Mistrzostw Europy 2017. Ponad stu uczestników, czterdzieści cztery bramki i emocje.
W imprezie wzięło udział  35 zawodników i 15 zawodniczek resztę uczestników stanowili kibice. Zespoły i ich kibice ubrani byli w stroje w barwach narodowych państwa, które reprezentowali. Sześć zespołów piłkarskich podzielonych na dwie grupy. Trzy godzin emocjonujących zawodów, pięknych bramek i składnych akcji. Wszystko po to, by zostać Mistrzem Europy. Czterdzieści cztery bramki padły w całej imprezie, która przyniosła wiele uśmiechu, radości nie tylko zawodnikom, ale także zgromadzonym kibicom oraz  opiekunom. Anglia mistrzem Europy!!!. Po długich, bardzo wyczerpujących zawodach przyszła kolej na to, na co wszyscy razem z obecnymi na zawodach czekali: rozdanie nagród. Wszystkie zespoły otrzymały nagrody rzeczowe w postaci piłek ufundowanych przez Krokowskie Centrum Kultury.
EURO zakończone, chcielibyśmy podziękować jeszcze raz wszystkim trenerom, opiekunom, kibicom, którzy wspierali własne zespoły za linią boczną boiska. Do zobaczenia za rok!!!


Grupa A

Francja – Włochy 0:1
Francja- Niemcy 0:1
Włochy – Niemcy 3:1

Grupa B
Hiszpania -Polska 1:0
Anglia – Hiszpania 4:2
Polska – Anglia   1:2

mecz o V-VI
Francja – Polska 0-9
mecz o III- IV
Niemcy – Hiszpania 0-1

Finał
Włochy – Anglia 0-2

teks – Bartosz Pipka
zdjęcia – Zbyszek Heft