kulturaogólne

Dożynki Gminne 2017

W niedzielę (3 września 2017r.) w Karwieńskich Błotach Pierwszych odbyły się  Dożynki Gminne –  ludowe święto plonów połączone z obrzędami dziękczynnymi za ukończenie żniw i prac polowych. Imprezę tradycyjnie rozpoczęła msza święta na boisku sportowym w intencji zebranych plonów. Wójt Gminy Henryk Doering uroczyście powitał wszystkich zebranych gości i zgodnie z tradycją dzielił się chlebem otrzymanym z rąk Starosty i Starościny Państwa Wittbrodt.

Gratulujemy zwycięzcom konkursu ”Piękna Wieś” – 1 miejsce Sołectwo Minkowice, 2 miejsce Sołectwo Żarnowiec, 3 miejsce Sołectwo Tyłowo. Natomiast w konkursie „Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy” – 1 miejsce Sołectwo Tyłowo, 2 miejsce Sołectwo Sławoszyno i 3 miejsce Sołectwo Żarnowiec.  Tytuł najpiękniejszej i najbardziej ekologicznej wraz z elementami tradycyjnego zagospodarowania zagrody otrzymała  pani Maria Szydłowska – Tebinka z Parszkowa.

Mogliśmy miło spędzić czas przy występach Orkiestr Dętych OSP Sławoszyno i OSP Wierzchucino oraz tradycyjnych, kaszubskich dźwiękach zespołu „Nasze Strone z Prusewa”. Nie zabrakło na scenie fantastycznej kapeli FUCUS.

Pani Urszula Doppke przedstawiciel PGE EJ 1 przeprowadziła konkurs z wiedzy o energetyce jądrowej, w którym uczestnicy mogli wykazać  się ogromną znajomością tematu. Rozlosowaliśmy cenne nagrody, za które dziękujemy wszystkim dobroczyńcom. Iluzjonista Tomasz Juszy oczarował publiczność swoim występem,  a deszczowy wieczór upłynął w  koncertowym towarzystwie zespołów:  SKALARS, LOVERBOY I gwiazdy wieczoru PAWER BOY.

Sponsorem Głównym wydarzenia było PGE EJ 1.

 

Nadchodzące wydarzenia