kulturaogólne

„Aktywne popołudnia” – cykl warsztatów w Gminie Krokowa

Zapraszamy serdecznie do udziału w naszych najnowszych warsztatach, przygotowanych specjalnie z myślą o jesiennych popołudniach i ciekawych spotkaniach z dziećmi! „Aktywne popołudnia” to cykl warsztatów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży z terenu Gminy Krokowa, które zostaną przeprowadzone w 10 świetlicach wiejskich (Brzyno, Sulicice, Sławoszyno, Wierzchucino, Kłanino, Połchówko, Odargowo, Żarnowiec, Minkowice, Białogóra).

1. Warsztaty wyrabiania świec – możliwość stworzenia własnej świecy z żelu parafinowego. Uczestnicy samodzielnie kreują mozaikę z barwionego kwarcu, tworzą kompozycję z przeróżnych ozdób. Zajęcia wspaniale rozwijają kreatywność zarówno u najmłodszych, jak i nieco starszych uczestników. Własnoręcznie stworzona świeca żelowa rozpala dziecięce uśmiechy i jest źródłem niemałej satysfakcji.

2. Tradycyjne zabawki zero waste – w erze plastikowych, masowo produkowanych lalek Barbie tradycyjne, własnoręcznie wykonywane z gałganków lalki-motanki stanowią tanią i przyjazną dla środowiska alternatywę tej popularnej zabawki. Lalki-motanki to słowiańskie lalki dobrych życzeń i miłości. Kukiełki te wykonywane są ręcznie z kawałków materiału, koronek i tasiemek, a także z tego, co znajduje się „pod ręką”. Każda lalka-motanka jest wyjątkowa – nie ma szans, że ktokolwiek będzie miał taką samą zabawkę. Dzieci mogą nadać swoim kukiełkom niepowtarzalnego charakteru, wybierając dla nich kolorowe sukienki i ozdoby.

3. Warsztaty lizakowe – kreatywne zajęcia dla osób w każdym wieku. Zapewniają niepowtarzalną możliwość przeniesienia się do krainy dziecięcych marzeń i wykonania słodkości uwielbianej przez wszystkich. Podczas zajęć uczestnicy samodzielnie kształtują lizaka na patyku, mogą wykonać świderka, ślimaka bądź wielkie serce.

Uczestnicy wybierają kolor i smak masy lizakowej, wykonanej według receptury. Dzieci dowiedzą się jak powstały pierwsze lizaki, jakie tajemnice skrywają i co sprawia, że wszyscy tak je kochają.

4. Warsztaty nitką malowane – zajęcia tworzone metodą String art czyli sztuki strunowej lub sztuki szpilki i nici, która charakteryzuje się układem kolorowych nici nawleczonych między punktami w celu utworzenia różnych wzorów. Wystarczy odrobina wyobraźni, kolorowe nici gwoździe i deseczka, aby stworzyć wyjątkowy obrazek. Zajęcia które rozwijają zdolności manualne i wprowadzają różne techniki pracy: elementy stolarstwa, wyszywania i projektowania.

5. Jesienne warsztaty ceramiki – warsztaty kreatywne dają szansę na wyjątkowe ozdobienie naczynia przy pomocy specjalnych farb lub pisaków do ceramiki. Autorskie projekty upiększą kubki, filiżanki, spodeczki, a nawet doniczki, a konkretny projekt graficzny zostanie utrwalony poprzez „wypalenie” w piekarniku.

Sponsorem warsztatów edukacyjnych jest PEJ sp. z o.o.

https://ppej.pl/strona-glowna

Nadchodzące wydarzenia