every one of best swiss xdl.to has been given a remarkable watchmaking connotation. epic richard mille replica for sale a great deal more delightful. replika klockor are fine watches that are made out of only the best materials. browse our complete collection of silkshome. christiandior.to hilarity exceptional method. best https://www.bvlgarireplica.ru review reflects unique concept of minimalism. buy your miumiureplica.ru online on the official brand website.

Regaty św. Anny

W dniu 22.07.2017 na wodach Jeziora Żarnowieckiego zostały rozegrane regaty Św. Anny. W regatach uczestniczyło 10 załóg – dzieci uczęszczające na zajęcia szkółki żeglarskiej oraz załoga              z Gminy Gniewino. Warunki atmosferyczne pozwoliły rozegrać wszystkie zaplanowane wyścigi. Pierwsze miejsce wywalczyła załoga w składzie: Radosław Milewski, Witold Milewski oraz Radosław Milewski. Po zejściu z wody na zawodników czekał ciepły posiłek w formie grilla oraz „słodkie co nie co”. Po sycącym poczęstunku przyszedł czas na rozdanie nagród i drobnych upominków dla wszystkich uczestników.

 

 

 

W zeszłorocznych regatach rozgrywanych z okazji pielgrzymki łodzi z Nadola do Lubkowa na uroczystości odpustowe ku czci Św. Anny, udział wzięło 40 uczestników z naszej szkółki na 10 łodziach klasy Puck. O godzinie 9.30 sternicy rozlosowali  łodzie i wraz ze swoimi załogami przygotowali „Pucki” do żeglugi. Po otaklowaniu jachtów kursanci bacznie obserwowali zbliżającą się pielgrzymkę. Następnie ks. Jerzy Kunca po dobiciu do kei pobłogosławił żaglówki oraz uczestników regat oraz życzył jak to się mówi w żeglarskim żargonie „Stopy wody pod kilem”. Następna w kolejności była odprawa przed regatowa na której instruktorzy omówili sternikom trasę oraz przypomnieli zasady bezpieczeństwa panujące na wodzie. Gdy już żeglarze wypłynęli na trasę która przebiegała poprzez 3 boje, tzw. Śledź i trójkąt sędziowie dali sygnał do przekroczenia linii startu. Pogoda pozwoliła na rozegranie trzech zaplanowanych wyścigów. Siła wiatru nie pozwoliła na rozwinięcie dużych prędkości, lecz i tak dostarczyła nie lada atrakcji i przeżyć uczestnikom. Dwukrotnie linię mety jako pierwszy przekraczał Mateusz Gaffke wraz ze swoją załogą gwarantując tym sobie pierwsze miejsce w kwalifikacji generalnej. Po spłynięciu na plażę i przywróceniu jachtów do stanu sprzed regat uczestnicy udali się na poczęstunek zagwarantowany przez Krokowskie Centrum Kultury. Po sycącym poczęstunku przyszedł czas na rozdanie medali i drobnych upominków dla trzech najlepszych załóg. I miejsce:Mateusz Gaffke, Maciej Gaffke, Jan Nowina, Jan Potocki.

II miejsce: Filip Sokołek, Natalia Struck, Martyna Patok, Klaudia Ceynowa. III miejsce: Ania Koszałka, Dawid Budnik, Agata Pestilenc. Następną  sposobność do sprawdzenia swoich umiejętności regatowych młodzież będzie miała już 20 sierpnia na przystani w Lubkowie, na które Państwa serdecznie zapraszamy.