Zajęcia w bibliotece w Wierzchucinie

15 września dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Jana Drzeżdżona w Lubocinie oraz ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Wierzchucinie miały przyjemność spotkać się z pisarzem Pawłem Beręsewiczem. Autor pisze powieści, opowiadania i wiersze dla dzieci. Jest laureatem nagrody „Guliwera”, konkursu literackiego Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek, Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego. Książki dla dzieci wydaje od 2004 roku. Nie tylko pisze dla młodego czytelnika, ale również tłumaczy, m.in.: Marka Twaina (Przygody Tomka Sawyera), Briana Pattena (Olbrzym z Zamczyska Baśni), Edith Nesbit (Księga smoków), Margaret Mahy (Przemiana). Jest autorem bądź współautorem słowników polsko-angielskich i angielsko-polskich m.in. Wielkiego słownika PWN-Oxford

4 października  w Szkole Podstawowej w Żarnowcu oraz Wierzchucinie odbyło się potkania autorskie z Marcinem Pałaszem. Pisarzem dla dzieci i młodzieży oraz autorem słuchowisk. Mieszka i pracuje we Wrocławiu. Karierę pisarską zaczął przypadkiem: jego pierwsza książka – napisana w jednym egzemplarzu dla jego chrześniaka Krzysia – za namową przyjaciela trafiła do wydawnictwa „Nasza Księgarnia”, które niedługo potem zakupiło prawa autorskie do jej wydania. Książka ukazała się w 2004 roku pt. „Opowieści z Krainy Potworów”. Jest laureatem Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego, dwukrotnym laureatem wyróżnienia w tym konkursie. Niegdyś związany ze światem reklamy, obecnie zajmuje się tylko pisarstwem.

Pierwsze wrześniowe warsztaty plastyczne po przerwie wakacyjnej odbyły się w Bibliotece w Wierzchucinie i świetlicy w Świecinie. Mieliśmy okazję stworzyć jesienne jeże w drewnianej ramce.

 W każdy piątek o godz.15.00 odbywają się cotygodniowe zajęcia teatralne w bibliotece w Wierzchucinie. Teatr porusza uczucia. Powoduje większą otwartość, zmniejsza nieśmiałość, rozwijają kreatywność i zaufanie wobec własnych pomysłów. Uczestnicy przeżywając historie bohaterów, które w pośredni sposób dotykają ich samych angażują do samodzielnego myślenia oraz przerabiania różnego rodzaju sytuacji i zdarzeń.

Na ten miesiąc planuję kontynuację zajęć teatralnych (w każdy piątek o godz. 15.00),
oraz warsztatów plastycznych, które odbędą się:
– w bibliotece w Krokowej 13.10 i 27.10 o godz 11.00
– w bibliotece w Wierzchucinie 17.10 o godz 15.30
– w świetlicy w Świecinie 24.10 o godz 15.00

Ladach Kinga