sport

X Turniej piłki nożnej o Puchar Posła  na sejm RP Kazimierza Plocke.

Dnia 12.08.2018 r. na orliku w Wierzchucinie  odbył się X Turniej piłki nożnej o Puchar Posła  na sejm RP Kazimierza Plocke. Do rywalizacji na boisku przy Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego stanęły cztery drużyn: Bąble, Gdańsk, Marek Team, Dream Team. Wszystkich przybyłych na turniej przywitał w imieniu pana posła pan Bogdan Sokołek oraz Henryk Struk  życząc wspaniałej zabawy i wielu miłych wrażeń. Następnie odbyło się losowanie drużyn, po którym rozpoczęły się mecze. W sumie rozegrano sześć meczów, strzelono 38 bramek oraz przeprowadzono dużo pięknych akcji. Ostatecznie pierwsze miejsce w turnieju zajęła drużyna Bąbli w składzie: Maks Jończyk, Kuba Jończyk Mikołaj Pienszka, Maciej Gawiński, Łukasz Bartnik, Przemek Kaczykowski oraz Kacper Góral. Drugie miejsce zajęła drużyna Dream Team, trzecie Gdańsk, a czwarte Marek Team. Wśród zawodników drużyn gościliśmy na turnieju zawodników z Danii, Norwegii oraz Ukrainy. Najlepszy strzelcem turnieju z dorobkiem 9 bramek okazał się Maks Jończyk. Natomiast bramkarzem turnieju został Kacper Góral. Gratulujemy. Celem organizowanego turnieju była dalsza popularyzacja sportu – bo jak wiadomo sport to niezwykle ważna dziedzina życia. Większość z nas jeśli nie uprawia czynnie jakiejś dyscypliny, to przynajmniej kibicuje. Dziękujemy wszystkim, którzy zgłosili chęć udziału w naszym piłkarskim turnieju. Są oczywiście miejsca, puchary, nagrody, ale zwycięzcami są tak naprawdę wszyscy grający. Po zakończeniu rozgrywek na drużyny czekały nagrody.