Regaty na rozpoczęcie sezonu żeglarskiego

Regaty z PGE EJ 1 na rozpoczęcie sezonu żeglarskiego na Jeziorze Żarnowieckim.

Białe żagle łodzi klasy Puck, widoczne 10 czerwca na Jeziorze Żarnowieckim to znak, że uczestnicy szkółki żeglarskiej z ławek i studiowania teorii, przesiadają się powoli do żaglówek
i rozpoczynają prawdziwą przygodę pod żaglami.

Sobotnie regaty były dla uczestników szkółki żeglarskiej, jak i dla szczurów lądowych imprezą inaugurującą sezon żeglarski na Jeziorze Żarnowieckim. Dzięki dofinansowaniu Sponsora Głównego –  PGE EJ 1 oprócz regat na wodzie, zorganizowaliśmy przy przystani w Lubkowie, wiele atrakcji dla mieszkańców. Łaskawa pogoda pozwoliła rozegrać ośmiu załogom aż 6 wyścigów na wodzie, na lądzie z kolei postaraliśmy się by mali i duzi mieli co robić. Występy taneczne dziewczynek z Prusewa, zabawy i konkursy z animatorami, zjeżdżalnie, stanowisko do wiązała węzłów, pokaz tresury psa policyjnego, spotkanie z Komendantem Harcerskiego Ośrodka Morskiego, możliwość przepłynięcia się żaglówką po Jeziorze Żarnowieckim, to wszystko zorganizowano, by ogłosić i ubarwić rozpoczęcie żeglowanie na naszym jeziorze.  W trakcie wydarzenia rozstrzygnęliśmy konkurs na Eko-łódkę, w którym I  m-ce zajął Michał Darga, II m-ce Maciej Wrosz i III m-ce Karol Nędza. Oprócz jednej łódki, która odpłynęła do swojego portu, pozostałe prace będzie można zobaczyć w holu urzędu gminy w Krokowej.

Nasi załoganci po rywalizacji na wodzie, oprócz pamiątkowego zdjęcia na podium, otrzymali z rąk Pani Urszuli Doppke przedstawiciela PGE EJ 1 i Krzysztofa Obszyńskiego Dyrektora KCK w Krokowej nagrody za zdobycie I m-ca oraz upominki dla pozostałych załóg sponsorowane przez PGE EJ 1. Regaty zakończyliśmy przy dźwiękach muzyki szantowej i kaszubskiej wyśpiewanej i zagranej przez  zespół FUCUS.

Sponsorem regat na rozpoczęcie sezonu żeglarskiego 2017 w Lubkowie było PGE EJ 1 sp. z o.o.

logo soa_podstawowa_kolor