Ponad 400 osób na startach w Żarnowcu! III Krokowska ’10 w piknikowej atmosferze

Do Żarnowca – Gmina Krokowa – przyjechali biegacze z całej Polski, m.in. z Zabrza, czy Warszawy, aby aktywnie zakończyć majówkę. III Krokowska ’10 odbyła się w ściśle majówkowym klimacie – piknik i sprzyjające słońce.

Na mecie 10-kilometrowego biegu, spośród 320 zawodników, pojawił się Łukasz Kujawski z Żukowa. Wśród pań najszybszą była Alicja Misiak z Emilianowa. Każdy z uczestników otrzymał piękny pamiątkowy medal, ukazujący na pierwszym planie żarnowiecki klasztor, czyli miejsce, w którym swój zaczątek miała kultura kaszubska. Szczęśliwcy wygrali telewizor 43’’ marki Phillips oraz rower górski. Tym pierwszym był Tomasz Kaleta z Goszczyna, rower wygrał Tomasz Krzynówek z Krokowej.

Oprócz biegu głównego odbyły się biegi towarzyszące, które cieszyły się dużą popularnością.

Dyrektor Kaszuby Biegają, Henryk Miotk, szczególne słowa podziękowania skierował do strażaków, którzy wczoraj obchodzili swoje święto. Dziękował za oddanie i pracę jaką wykonują na co dzień. Henryk Miotk podziękował także Adamowi Śliwickiemu – Wójtowi Gminy Krokowa, Krzysztofowi Obszyńskiemu – Dyrektorowi KCK w Krokowej, Nadleśnictwu Wejherowo oraz Sponsorowi  Głównemu PGE EJ1.

III Krokowska ’10 była trzecią imprezą tegorocznego Cyklu Kaszuby Biegają. Kolejne wydarzenie już 20 maja w Sierakowicach. Będzie to Najtrudniejszy Bieg na Kaszubach.

Zespół Kaszuby Biegają http://www.kaszubybiegaja.pl