Podsumowanie Turnieju Piłki Ręcznej 7.04.2019r.

Tegoroczna edycja turnieju piłki ręcznej zgromadziła rekordową liczbę uczestników. Wystartowało łącznie ok. 80 zawodniczek i zawodników. 10 zespołów zostało podzielonych na dwie grupy, z których po dwa najlepsze zespoły awansowały do półfinałów. Do pierwszej grupy trafiły drużyny: Bez Nazwy, Atomówki, Foka Kru, Kłos Werblinia, Miszcze, natomiast do drugiej: Old Boys Elektryk, Gumisie, Barcelona, Lubocino City, Stary Maluch. Klasyfikacja po rozgrywkach grupowych:

Grupa A

  1. Miszcze
  2. Kłos Werblinia
  3. Foka Kru
  4. Atomówki
  5. Bez Nazwy

 

Grupa B

  1. Barcelona
  2. Old Boys Eletryk
  3. Gumisie
  4. Lubocino City
  5. Stary Maluch

 

Pierwszy mecz półfinałowy pomiędzy Barceloną i Kłosem Werblinia przebiegał pod dyktando tych pierwszych i ostatecznie zakończył się wynikiem 13:3. Zdecydowanie bardziej wyrównany był drugi półfinał gdzie Old Boys Elektryk zmierzyli się z Miszczami. Mecz rozstrzygnął się w końcówce 9:7 na korzyść „elektryków” i to oni w finale zmierzyli się z Barceloną.

Finałowy mecz toczył się według schematu „bramka za bramkę”. Emocje sięgały zenitu, a rozgrywane akcje nie odbiegały od tych oglądanych w telewizji. Ostatecznie doświadczenie wzięło górę nad młodzieżowym polotem. Zespół Old Boys wygrał 10:9.

Na zakończenie turnieju zwycięski zespół nagrodzony został drobnymi upominkami. Organizatorem byli Uczniowski Klub Sportowy przy SP w Krokowej oraz KCK Krokowa.

Podziękowania dla Wojtka Styn i Tomka Błażejewskiego za pomoc w organizacji turnieju.

 

Ze sportowym pozdrowieniem, Adam Centkowski