Podsumowanie Mikołajkowego Turnieju Siatkówki 8.12.2019

 

Po raz trzeci na sali przy SP w Krokowej rozegrano Otwarte Mistrzostwa w Piłce Siatkowej. Do tegorocznej edycji zgłosiło się 6 zespołów: Belfry, For Fun, PKS Błotniki, Sporting Kłanino, WKS Świecino, Jaskółka Sobieńczyce. Łącznie w całym turnieju wzięło udział prawie 50 zawodniczek i zawodników. Przygotowanie dwóch boisk siatkarskich pozwoliło rozegrać mecze zgodnie z zasadą „każdy z każdym”. Do finału awansują dwie pierwsze drużyny, a w meczu o trzecie miejsce zagrają drużyny z miejsc 3-4. Po serii spotkań eliminacyjnych na prowadzenie wyszły ekipy For Fun oraz Jaskółki Sobieńczyce i to one awansowały do finału. Natomiast walka o  pozostałe lokaty dające przepustkę do gry o podium była bardzo zacięta i toczyła się do samego końca. Ostateczna kolejność po rundzie wstępnej przedstawia się następująco:

  1. For Fun
  2. Jaskółka Sobieńczyce
  3. Sporting Kłanino
  4. WKS Świecino
  5. PKS Błotniki
  6. Belfry

O miejscu czwarty decydował bilans setów, gdyż 3 zespoły miały taki sam bilans punktowy. W meczu o 3 miejsce lepszy okazał się zespół Sportingu Kłanino, natomiast w finale zespół Jaskółki Sobieńczyce zrewanżował się zespołowi For Fun za porażkę grupową i ostatecznie zwyciężył w cały turnieju. Łącznie w całym turnieju rozegrano 17 spotkań. Całe mistrzostwa przebiegły w atmosferze zaciętej walki z zachowaniem zasad „fair play”.

Na zakończenie turnieju nagrodzono zespoły z miejsc 1-3 drobnym sprzętem sportowym. Organizatorem imprezy było Krokowskie Centrum Kultury w Krokowej. Szczególne podziękowania dla Panów Wojtka Styn oraz Lechosława Centkowskiego za bezinteresowną pomoc przy organizacji turnieju. Następna edycja siatkarskich zmagań już w lutym z okazji rocznicy zaślubin Polski z Morzem.

 

Ze sportowym pozdrowieniem – Adam Centkowski