„Królewiónka” była z nami, małymi Remusami

Zarząd Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego Oddział w Wierzchucinie oraz nauczyciele języka kaszubskiego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wierzchucinie już po raz VIII zorganizowali i przeprowadzili Gminny Konkurs Czytania po Kaszubsku „Królewiónka”.
                W jego gminnym finale wzięło udział ponad dwadzieścioro uczniów ze szkół w Krokowej, Żarnowcu, Wierzchucina i Kłanina. Jak co roku towarzyszyła nam miła atmosfera wypełniona także poznawaniem nowych kolegów i koleżanek – rówieśników  z sąsiednich szkół. Remusowa Królewiónka była wśród nas. Spełniało się marzenie Jana Karnowskiego…
                W różnych kategoriach wiekowych dzieci i młodzież zaprezentowali swoją znajomość języka kaszubskiego. W grupie uczniów klas I-III kolejne miejsca zajęli: Oliwia Płotka z Krokowej, Hanna Roeske z Krokowej, Krzysztof Lessnau z Wierzchucina, Anna Okon z Żarnowca, Jasiu Lewandowski z Wierzchucina, Gabriel Borczyk z Wierzchucina.
                W grupie uczniów klas IV-VI: Bartosz Kwidziński z Żarnowca, Gabriel Joschko z Żarnowca, Michał Glowienke z Wierzchucina, Zuzanna Bollin z Krokowej, Matylda Tusk z Krokowej, Anastazja Reszke z Wierzchucina, Amanda Borczyk z Wierzchucina i Szymon Albecki z Krokowej.
                W klasach VII-VIII: Julia Goyke, Antonina Lawer i Martyna Bisa – uczennice SP w Żarnowcu.
W grupie uczniów szkół ponadpodstawowych zwyciężyła Wiktora Mąkola  z Rozewia,  uczennica PZS w Kłaninie.
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez ZKP O/Wierzchucino.