Jarmark Bożonarodzeniowy w Krokowej

Jarmark Bożonarodzeniowy w Krokowej, to już tradycja. To tu, można było  poczuć wyjątkowy, świąteczny klimat. Były stoiska ze świątecznymi dekoracjami, rękodziełem oraz pysznymi produktami lokalnymi m.in. miodami, serami, przetworami, wędzonym mięsem i rybami. Nie zabrakło też domowych ciast oraz pierogów. Najmłodsi mieszkańcy gminy mogli liczyć na spotkanie z wesołym Olafem i Myszką Miki, a także Świętym Mikołajem wraz ze śnieżynkami, który nagradzał grzeczne dzieci słodyczami.  Na jarmarku nie mogło zabraknąć części artystycznej: wspaniałe koncerty Orkiestr Dętych OSP Sławoszyno i OSP Wierzchucino. Na scenie pojawili się uczniowie ze  Szkół Podstawowych ze Sławoszyna, Krokowej, Wierzchucina i Żarnowca ze świątecznym programem.

Piękne kolędy i świąteczne piosenki w wykonaniu: Samorządowców z Gminy Krokowa, Duetu – Łukasz Jung i Artur Adas  oraz Kingi Włodarkiewicz. Na jarmarku zostały ogłoszone wyniki trzech konkursów: „Najpiękniejsza Choinka” – I miejsce świetlica wiejska w Minkowicach, II miejsce świetlica w Brzynie, III miejsce świetlica Sławoszyno i  Kłanino. Kolejny Konkurs „Święta oczami dzieci” – I miejsce Adrian Maszke, II miejsce Julia Kołodzik, III miejsce Zuzanna Muza. Wyróżnienia: Lila Tarnowska, Natan Skwiercz, Maja Stromska, Michalina Wójcicka, Dominika Karsznia, Gabriel Borczyk, Dorota laga, Marcel Skwiercz, Ksawier Wittbrodt. Dzieci, które jeszcze nie odebrały nagród również za wyróżnienia, zapraszamy do KCK w Krokowej.

„Świąteczny Piernik” – I miejsce Hanna Bobkowska, II miejsce Malwina Niecklarz-Lieske, III miejsce Grażyna Lieske- Piotrzkowska

Serdeczne podziękowania za wsparcie przy organizacji jarmarku kierujemy do wszystkich uczestników i partnerów: Polskie Elektrownie Jądrowe sp. z o.o., Nadleśnictwo Choczewo, Bank Spółdzielczy w Krokowej, Fundacja Europejskie Spotkania kaszubskie Centrum Kultury, F.H.U. Mika, Cukiernia Konkol, Sklep wielobranżowy Andrzej Pipka, Delta, Choinkowo.

Do zobaczenia za rok z życzeniami – Wesołych Świąt!