Gmina Krokowa w obiektywie i na filmie

Przygotowaliśmy dla Was kilka filmów, które przybliżą najatrakcyjniejsze przyrodniczo miejsca w gminie Krokowa.  Zobaczcie sami!

Rezerwat przyrody Widowo to obszar prawie stu hektarów chronionych lasów i wydm. Celem ochrony są również cenne gatunki flory, między innymi duża grupa storczyków czy stare okazy dębów szypułkowych. Rezerwat znajduje się na Pobrzeżu kaszubskim między miejscowościami Dębki i Karwieńskie Błoto Drugie. Jest to urokliwe miejsce szczególnie dla fanów przyrody, spacerów i plażowania. Pamiętajcie, że na terenie parku należy poruszać się tyko po wyznaczonych ścieżkach!

Białogóra (kaszb. Biôło Góra) jest położona we wschodniej części Wybrzeża Słowińskiego, w odległości 1,1 km od Morza Bałtyckiego, pomiędzy Władysławowem, a Łebą. Rezerwat przyrody „Babnica” obejmuje nadmorskie obszary wydmy parabolicznej porośniętej z jednej strony lasem bukowo-dębowym, z drugiej zaś – borem sosnowym. Rezerwat przyrody „Białogóra” chroni fragmenty nadmorskiego lasu bagiennego oraz boru bażynowego. Lasy otaczają rozległe obniżenia terenu za wydmami, na których wykształciło się unikatowe w skali Polski torfowisko typu atlantyckiego (nawiązujące do wrzosowisk). Zobaczcie jak ciekawa i piękna jest Białogóra.