Finał gier planszowych w Sławoszynie

”Gry planszowe kształcą spostrzegawczość i pamięć, pobudzają do myślenia, potrafią nauczyć strategii i wspólnego działania”.

W dniu 29 listopada odbył się Finał Turnieju Gier Planszowych. Do finału  przystąpiło 31 uczestników, którzy wzięli udział w grach eliminacyjnych podczas warsztatów „Spotkajmy się po szkole”, organizowanych przez Krokowskie Centrum Kultury w Krokowej. Po bardzo pasjonującej rywalizacji do finału zakwalifikowano najlepszych. Gra w warcaby wyłoniła MISTRZA  Turnieju Gier Planszowych, który to tytuł otrzymał Oskar Formela, WICEMISTRZEM został Adam Białk, Aleksander Polewski (III miejsce), Mateusz Sznycer (IV miejsce)

Gra w chińczyka również była bardzo zacięta – tytuł MISTRZYNI otrzymała Milena Korth, WICEMISTRZEM  został Sebastian Ceynowa, Antek Przybyła (III miejsce), Karolina Chojnacka (IV miejsce). Najmłodsze dzieci  grały w „Grzybobranie” i tak oto MISTRZEM został Aleksander Styn, WICEMISTRZYNIĄ została Daria Dudek, Adam Koss ( III miejsce), Julia Darul (IV miejsce)

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

Każdy zawodnik otrzymał nagrodę w postaci gry planszowej, a zwycięzcy plecaki i karty podarunkowe do księgarni. Nagrody wręczała Aleksandra Aftewicz z KCK w Krokowej oraz Pani Urszula Doppke – przedstawiciel PGE EJ 1

Warsztaty realizowane w ramach projektu „Spotkajmy się po szkole” dofinansowanego ze środków PGE EJ 1

www.pgeej1.pl

www.swiadomieoatomie.pl

Finał turnieju gier w Sławoszynie

Finał turnieju gier planszowych odbył się w Domu Kultury w Sławoszynie. Jednocześnie był to finał projektu „Spotkajmy się po szkole”, który realizowało od początku października Krokowskie Centrum Kultury. Projekt został dofinansowany ze środków PGE EJ1.W 17-stu świetlicach wiejskich i domach kultury odbywały się takie zajęcia jak: malowanie toreb, turnieje gier planszowych, pierwsza pomoc czy „zrób to sam”. Były też spektakle teatralne i warsztaty z hip-hopu.

Opublikowany przez Bałtycka TV Czwartek, 5 grudnia 2019