Dzień Sportu na Orliku

9 września br. na 500 obiektach sportowych w całej Polsce odbył się Dzień Sportu na Orliku. Również Orlik przy Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Wierzchucinie wziął udział w tym wydarzeniu.

W imprezie uczestniczyć mógł każdy bez względu na wiek. Przybyło około 110 osób. Imprezę otworzyli: Wójt Gminy Krokowa Adam Śliwicki, pani Urszula Doppke reprezentująca PGE EJ 1, pan Henryk Struk  oraz pan Piotr Ciskowski.

Dzień Sportu na Orliku rozpoczął się rozgrzewką. Następnie każdy z uczestników mógł przystąpić do przygotowanych przez organizatorów konkurencji: rzuty do ruchomego celu, strzały na małą bramkę, skoki przez skakankę na czas, slalom z jakiem. Dodatkową atrakcję zapewnił Klub Motocyklowy Enduro, który w tym roku wsparł tą imprezę sportową. Ustawił strzelnicę i każdy chętny mógł spróbować swoich sił w strzelaniu do tarczy.

Na zakończenie uczestnicy imprezy wzięli udział we wspólnych zabawach, takich jak: przeciąganie liny czy mecz międzypokoleniowy.  Dla zmęczonych zmaganiami sportowymi uczestników czekały kiełbaski z grilla. Zwycięzcy poszczególnych konkurencji otrzymywali nagrody ufundowane przez:  PGE EJ 1 oraz Krokowskie Centrum Kultury w Krokowej