Drugi dzień Mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym za nami.

Adam Kuś (MLKS Wieluń) zdobył w Krokowej złoty medal kolarskich mistrzostw Polski w wyścigu ze startu wspólnego juniorów. Liczącą 143,5 kilometra trasę kolarz MLKS Wieluń pokonał w czasie 3:36:24.

Inaczej niż w przypadku juniorek, walka o zwycięstwo w wyścigu juniorów trwała do ostatniego metra, a o zwycięstwie decydowały wręcz centymetry. Ostatecznie po zaciętej walce Kuś o włos wyprzedził Dawiga Migasa (TKK Pacific Nestle Fitness). Trzecie miejsce i brązowy medal wywalczył Klasiński (ALKS „Stal” Ocetix Iglotex Grudziądz), który finiszował 14 sekund za czołową dwójką.

Wyścig od samego początku obfitował w ataki i próby ucieczek. Niedługo po starcie uformowała się kilkunastoosobowa grupka, która osiągnęła ponad dwie minuty przewagi. W miarę upływu czasu peleton coraz mocniej naciskał na pedały i na mniej więcej 50 kilometrów przed metą stawka się wyrównała. Na ostatniej rundzie, przy padającym deszczu zawiązała się kolejna, siedmioosobowa ucieczka. To właśnie w niej jechali Kuś i Migas, którzy na trzy kilometry przed metą jeszcze mocniej nacisnęli na pedały i między sobą rozegrali walkę o zwycięstwo.

W rozegranym wcześniej wyścigu niewidomych i niedowidzących triumfowali, a jakżeby inaczej, Marcin Polak i Michał Ładosz z Hetmana Lublin.

 

tekst: mpkol

zdjęcia: Krokowskie Centrum Kultury w Krokowej