Dni Gminy Krokowa – sportowy piątek

Dni Gminy Krokowa już za nami.

28 lipca 2017r. odbył się pierwszy podwójny bieg z okazji „Dni Gminy Krokowa”. Trasa w zamyśle miała łączyć całą gminę i promować nasze największe walory krajobrazowe. Stąd pomysł, aby zawodnicy wystartowali z najbardziej wysuniętych na wschód oraz zachód miejsc gminy i przybiegali na metę na plaży w Dębkach. Tu znajdowało się całodniowe centrum aktywnego wypoczynku, gdzie dzięki wsparciu PGE EJ 1 czekały dodatkowe atrakcje oraz nagrodzono biegaczy za ich wytrwałość. Start biegu plażowego „Wschód” o długości około 5km umiejscowiony był w Karwieńskich Błotach Drugich na plaży przy wejściu nr 11. Natomiast start biegu leśnego „Zachód” o długości 9 km rozpoczynał się w Białogórze, przy ulicy Bałtyckiej. Wyniki poszczególnych biegów:

 

Wschód – bieg plażowy:                                                            Zachód – bieg leśny

                                                          

                                                           Kobiety

  1. Chojnacka Natalia                                           1. Grzebieluch Katarzyna
  2. Sikora-Szot Kamila                                         2. Napterała Katarzyna

 

                                                           Mężczyźni

  1. Kuptz Maciej                                              1. Chmielewski Rafał
  2. Stochmiał Piotr                                         2. Przybyła Przemysław
  3. Białk Patryk                                                3. Grzebieluch Łukasz
  4. Kreft Łukasz                                               4. Kania Marian
  5. Nowak Jakub                                              5. Kalinowski Marek
  6. Tkacz Mateusz                                           6. Fijołek Tomasz

 

Drugi tegoroczny turniej siatkówki plażowej odbył się w Dębkach. Była to jedna z licznych imprez organizowanych tego dnia w ramach obchodów „Dni Gminy Krokowa”. Do rozgrywek zgłosiło się 13 zespołów: Emeryci, Cooler Boys, 123, 4xK, Zambrów, Sąsiedzi, Arka Mojżesza, Kociewskie Diabły, FC Pikaczu, Zambrów 2, Mazowsze, Podlasie oraz Kurpie. Zwycięsko z pojedynków wyszły zespoły Emerytów oraz 4xK, które utworzyły parę finałową. Zespół z Mazowsza oraz Kociewskie Diabły zagrały o 3 miejsce. Ostatecznie najlepsi okazali się Emeryci (Mariusz Krawczyk, Tomasz Pyś) wyprzedzając kolejno: 4xK (Kajetan Kopczyński, Kacper Kopczyński), Kociewskie Diabły ( Marek Kopczyński, Robert Mindura) oraz Mazowsze (Rafał German, Adam Galasiewicz).Wspomniani zawodnicy otrzymali nagrody w formie sprzętu sportowego.

 

Przygotowaliśmy również zabawy na piasku wraz z nagrodami dla najmłodszych oraz pokazy udzielania pierwszej pomocy przez ratowników. Na trzech plażach (Dębki, Białogóra i Karwieńskie Błoto Drugie) królowała Zumba – godzina dobrej muzyki i tańca!

SPONSOREM GŁÓWNYM DNI GMINY KROKOWA  było PGE EJ 1