Bezpieczny 3 Maja – festyn rodzinny

„ BEZPIECZNY 3 MAJA” pod takim hasłem odbył się festyn rodzinny w Żarnowcu. Mieliśmy okazje posłuchać Orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej z Wierzchucina i ze Sławoszyna. Uczniowie klasy II i III pod opieką nauczycieli A. Słowik, M. Obszyńskiej , B. Szefke ze Szkoły Podstawowej im. J. Korczaka w Żarnowcu zaprezentowali się w ujmującym za serce przedstawieniu pt.: „Tu, gdzie Białego Orła gniazdo”. Występ grupy muzycznej pod kierunkiem pana Bartłomieja Szefke oraz występy wokalne Wiktorii Minga, Aleksandry Koss i Zuzanny Gulczyńskiej umiliły popołudnie uczestnikom festynu. „Modraki z Żarnowca” przybliżyły piękno kultury kaszubskiej.
Krokowskie Centrum Kultury w Krokowej zorganizowało konkurs plastyczny pt.: „Niepodległym być” z okazji przypadającego w tym roku jubileuszu stulecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Na festynie został rozstrzygnięty konkurs, a zwycięzcom wręczone nagrody, prac było tak dużo, iż postanowiliśmy kilka dodatkowo wyróżnić. Dziękujemy za udział!
Nie zabrakło Rycerskiej Wioski „Bractwa Spod Nordowej Gwiazdy” z wieloma atrakcjami dla młodszych i starszych uczestników majówki. Można było strzelać z łuku i rozbijać orzechy młotkiem, natomiast pyszny żurek cieszył się dużym zainteresowaniem.
Tajniki chemii i odkrywanie ciekawych substancji chemicznych przypominających magiczne sztuczki, to w rzeczywistości tylko czysta nauka. Takie ciekawostki mogliśmy odkrywać w edukacyjnym stoisku PNGiG.

„Co wiesz o bezpieczeństwie?” – konkurs dla dzieci, w którym uczestnicy mogli wykazać się wiedzą o tym jak bezpiecznie przechodzić przez ulicę lub udzielić pierwszej pomocy. Rozgrzała nas Zumba w wykonaniu zespołu tanecznego z Żarnowca.

Atrakcji co niemiara: pokazy ratownictwa medycznego i drogowego, dmuchańce dla najmłodszych, stoiska regionalne, kawiarenka, zabawy z robotami i profesjonalne zdjęcia.
Na zakończenie odbyło się losowanie nagród loterii specjalnej. Dziękujemy za wspólną zabawę.

Organizatorzy festynu : Szkoła Podstawowa im. J. Korczaka w Żarnowcu, Krokowskie Centrum Kultury w Krokowej, Ochotnicza Straż Pożarna Żarnowiec. Partner wydarzenia PNGiG