sport

„Olimpiada Dynamicznych Seniorów z Energią”

18 października w hali AWFiS w Gdańsku odbyła się „Olimpiada Dynamicznych Seniorów z Energią”. Na wydarzenie sportowe stawiło się 14 drużyn z poszczególnych gmin: Kartuzy, Kępice, Kościerzyna, Krokowa, Liniewo, Nowy Dwór Gdański, Ostaszewo, Pelplin, Pszczółki, Przywidz, Puck, Skarszewy, Somonino, Władysławowo. Oprócz dobrej zabawy zawodnicy startowali w kilku konkurencjach sportowych takich jak:  tor przeszkód (marsz, przejście przez obręcz, slalom, przeniesienie piłki, rzut woreczkiem), zadania z elementami orienteringu (układanie puzzli) oraz zadania łączone (koszykówka, plandeka i pająk). Na podium stanęły drużyny:

I miejsce – Pszczółki

II miejsce – Skarszewo

III miejsce – Przywidz

Krokowa również wróciła do domu z pucharami  w konkurencji Nordic Walking:

I miejsce w kategorii kobiety 70+ wywalczyła Pani Irena Miler, II miejsce w kategorii mężczyźni 70+ wywalczył Pan Lubomir Kocur, III miejsce w kategorii kobiety 65-70 lat wywalczyła Pani Krystyna Piątke. Gratulujemy!

Dziękujemy uczestnikom oraz kibicom za wspaniałe reprezentowanie Gminy Krokowa w Olimpiadzie, a organizatorowi Energa za wspaniałe wydarzenie sportowe. Do zobaczenia za rok!