Spotkanie autorskie i promocja książki szwedzkiego autora Jensa Orbacka „Gdy inni świętowali zwycięstwo. Historia mojej matki”.


Szczegóły wydarzenia

  • Date:
  • Kategorie:

Zapraszamy Państwa w sobotę 25 września na godz. 17.00 do Dworu Sześć Dębów w Prusewie na spotkanie autorskie i promocję książki szwedzkiego autora Jensa Orbacka „Gdy inni świętowali zwycięstwo. Historia mojej matki”.

Niewyjawiona do końca historia rodzinna skłania autora do jej poszukiwań. Wyjaśnienia leżą w mrokach przerażenia, strachu i niewypowiedzianych uczuciach, w trudnych czasach wojny, której następstwa nie wygasły wraz z jej zakończeniem. Jak ciężko musieli za nią zapłacić także ci, którzy nie walczyli na froncie, dowiadujemy z książki Jensa Orbacka. Autor poszukuje odpowiedzi na nurtujące go pytanie – gdzie zaczyna się indywidualna i zbiorowa odpowiedzialność i jaki wpływ ma brak odpowiedzi na więzy między pokoleniami oraz relacje między dawnymi i obecnymi mieszkańcami Pomorza po ostatniej wojnie światowej.

Jens Orback (ur. 1959) to szwedzki ekonomista, dziennikarz telewizyjny i polityk. Były minister ds. demokracji, integracji i równości płci. Obecnie dyrektor wykonawczy Global Challenges Foundation i przewodniczący szwedzkiego oddziału międzynarodowej organizacji Save the Children.

Wydanie w języku polskim ukazało się w czerwcu tego roku nakładem Fundacji Ośrodka KARTA.

Wydarzeniu patronują Ośrodek KARTA oraz Ambasada Szwecji Warszawa. Polska.

Na spotkaniu będzie można zakupić promowaną książkę.

close
Facebook Iconfacebook like button